sadsad x
asdasd
KULLANICI SÖZLEŞMESİ VE İNTERNET SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI
www.gramaltin.com internet sitesini ve/veya internet sitesindeki bir bilgiyi kullanmanız ve/veya bu siteye üye olduğunuzda aşağıda yer almakta olan hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız. Sitemizi ziyaretlerinizde bu bölümü de ziyaret etmeniz değişen şartlar hakkında bilgilenmeniz açısından önem arz etmektedir.

1.TARAFLAR

a) 
Bir tarafta https://www.gramaltin.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Yenibosna Merkez Mah. Ladin Sok. No:4 Z058 34197 Bahçelievler/İSTANBUL adresinde bulunan İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi (Bundan böyle " İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi " olarak anılacaktır).


b) Diğer tarafta http://www.gramaltin.com internet sitesini (Bundan böyle "İnternet Sitesi" olarak anılacaktır.) kullanan ve/veya üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle "Kullanıcı" olarak anılacaktır.)
 
2.SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu Kullanıcı’nın www.gramaltin.com  İnternet Sitesi’ni kullanımına ilişkin şartların ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.

3.İNTERNET SİTESİ KULLANIM ŞARTLARI

3.1. 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasına sahip gerçek kişiler İnternet Sitesi’ne üye olarak alışveriş yapabilirler.
3.2. İnternet Sitesi’nden alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.
3.3. İnternet Sitesi’nden alışveriş yapmak için üye olmak zorunludur.
3.4. Kullanıcı, İnternet Sitesi’ndeki kayıt formunda beyan ettiği/bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adresi, sabit telefon ve GSM numaralarının ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin Kullanıcı’ya ulaşma hakkı olduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe İşbu Sözleşme’nin onaylanması ile İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin ve/veya grup firmalarının yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini kabul eder.
3.5. İnternet Sitesi’nde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca İnternet Sitesi’nde geçerlidir
3.6.  İnternet Sitesi’nde satışa sunulan ürünlerin fiyatları finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değiştiğinden dolayı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/a maddesi gereğince cayma hakkı kullanılamaz. Bu nedenle sipariş durumundan bağımsız olarak iptal/iade yapılmamaktadır.
3.7. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi, İnternet Sitesi’nde ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, İnternet Sitesi kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, İnternet Sitesi’ni yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. İnternet Sitesi’nde ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayını tarihinde yürürlüğe girecek olup Kullanıcı tarafından İnternet Sitesi’ne girilmesi ve/veya İnternet Sitesi’nin kullanılması ile işbu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi işbu kullanım şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.
3.8.  İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi, dizgi ve sistemsel sorunlardan kaynaklı fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
3.9. İnternet Sitesi’nde ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve İnternet Sitesi’nde kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler İnternet Sitesi ve bağlı olduğu İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi’nin mülkiyetinde olup yasal koruma altındadır. Bu İnternet Sitesi üzerinde sunulan metin ve grafik dosyaları copyright (telif hakkı) ve/veya müseccel marka kanunlarıyla ya da başka herhangi bir yolla İnternet Sitesi’ne ait tescilli tasarım olarak korunmaktadır. Bu sebeple İnternet Sitesi ve uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı hiçbir metin ya da görsel materyal dahil hiçbir unsur önceden yazılı izin alınmaksızın 3. Kişiler tarafından kullanılamaz. Bu İnternet Sitesi’nde yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin yazılı izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link verilemez, başkaca bir internet sitesinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.
3.10. İnternet Sitesi’ne ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, İnternet Sitesi’nde yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan İnternet Sitesi'nin hiçbir hal ve koşulda sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.11. İnternet Sitesi’nden İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin işbu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiç bir hal ve koşulda hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır, bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen Kullanıcı’ya aittir.
3.12. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin her ne sebeple olursa olsun Kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü, internet sağlayıcısından kaynaklı gecikme ve arızalara kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.13. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının teyit edildiği tarihtir. Havale/EFT ödeme yöntemi ile verilen siparişlerin ödemesinin belirtilen süre içerisinde belirtilen banka hesaplarına gelmemesi durumunda siparişler iptal edilir.
3.14. Verilen siparişlerde gramaltin.com tarafından onay e-postası gönderilene kadar sipariş geçerli olmayacaktır. Siparişleri kabul etme veya etmeme hakkı ve yetkisi tek taraflı olarak gramaltin.com’a aittir.
3.15. Ödemesi kredi kartı ile yapılan alışverişlerde üyeden kredi kartı bilgileri istenmektedir ve bu bilgiler tarafımızca kayıt altına alınmamaktadır. Sitemizde tüm işlemler “3D Secure Doğrulama” ile yapılmakta olup kredi kartı bilgileri ve cep telefonuna gelen şifre bilgisinin 3. kişilerle paylaşılması halinde doğacak zarar ve kayıplarda tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Ayrıca Kullanıcı, site kullanımı için belirlediği hiçbir şifre ve bilgiyi 3. kişilerle paylaşmamalıdır, aksi halde kayıp/zararlardan bizzat ve münferiden sorumlu olur.
3.16. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi, İnternet Sitesi’nde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stoğunu tutmayabilir. Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretiminin mümkün olmaması durumunda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
3.17. İnternet Sitesi’ne hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, 1.18. maddede sayılan ve bu sayılanlara benzer faaliyetlere girişildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde Kullanıcı’nın İnternet Sitesi’ne erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî hakkı saklı tutulmaktadır.
3.18. Kullanıcı’nın kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer Kullanıcılar’ın bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcı’nın buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan Kullanıcı münferiden sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.

4.YÜKÜMLÜLÜKLER

4.1. Kullanıcı, İnternet Sitesi’ni kullanırken İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukukî, cezaî ve idarî her türlü sorumluluğun münferiden Kullanıcı’ya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.2. Kullanıcı, İnternet Sitesi’ni genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç için kullanamaz.
4.3. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi'nin, Kullanıcı’nın 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber İnternet Sitesi’nde belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Kullanıcı’nın İnternet Sitesi’ni kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.
4.4. Kullanıcı, İşbu Sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi’nin uğrayacağı her türlü zararı tazmin etmeyi, Kullanıcı’nın Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcı’ya rücu hakkı bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.5. Kullanıcı üyeliğini iptal etmek istemesi halinde üyelik iptal işlemi ile ilgili İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
4.6. Kullanıcı’nın İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğunda olup işbu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi hiçbir hal ve koşulda sorumlu tutulamaz.
4.7. Kullanıcı’nın hesabını kapatması halinde İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcı’nın bu durumda İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi'nden hiç bir hal ve koşulda hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.
4.8. Kullanıcı’nın diğer Kullanıcı’larla ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, Kullanıcı diğer Kullanıcı’ların ve/veya üye olmaksızın siteyi kullanan kimselerin siteyi kullanmasını önleyici/zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, bilgisayar virüsü, kötü amaçlı yazılımlar vb.) ve işlemlerde bulunamaz, aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmî makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde Kullanıcı’nın kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmaktadır. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin Kullanıcı hesabını sonlandırma ve doğmuş/doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır.
4.9.  İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi İnternet Sitesi’nin virüs vb. kötü amaçlı yazılımları içermemesi amacıyla alabileceği tedbirleri almış olmasına rağmen Kullanıcı’ların nihaî korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Kullanıcı’nın İnternet Sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan Kullanıcı münferiden kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.
4.10. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi, İşbu Sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Kullanıcılar’a sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu İnternet Sitesi’nde yayınlayacaktır. Güncel kullanım şartları İnternet Sitesi’nde yayınlanması ile uygulanabilir hale gelecektir.
4.11. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi, Kullanıcı’nın kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi'nin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir.
4.12. İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin, Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin maruz kalabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcı’nın uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
4.13. Kullanıcı’nın İşbu Sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde Kullanıcı’nın Sözleşmesi İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.
4.14. Taraflar, İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'ne ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.


5.YÜRÜRLÜK

İşbu kayıt formunun doldurup onaylaması ya da bu İnternet Sitesi’nin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Kullanıcı İşbu Sözleşme’ye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya İşbu Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya ve ihtara gerek kalmaksızın İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi tarafından tek taraflı olarak feshedilebilir.


6.YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


7.TEBLİGAT

7.1. Kullanıcı’nın İstanbul Altın Rafinerisi Kıymetli Metaller Ticaret Anonim Şirketi 'nin bildirdiği elektronik posta adresi, İşbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta adresi olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Kullanıcı’ya yapılan her türlü bildirimin Kullanıcı’ya postanın gönderilmesinden 1(bir) gün sonra ulaştığı kabul edilir.
7.2. Kullanıcı, mevcut elektronik posta adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik posta adreslerine yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendisine yapılmış sayılacağını kabul eder.

Kullanıcı, İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticarî içerikli gönderilere muvafakat verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.


gramaltin.com İnternet Sitesi kullanıcıları ve üyeleri; yukarıdaki hüküm ve koşulları okuyup anlayarak kabul etmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.